17 Yaş ve Üstü Tiyatro Akşam Okulu

Eğitim

Amaç, öncelikle Türk Tiyatrosuna yetenekli, çalışkan, dürüst ve bilgili oyuncu kazandırmaktır. Öğrenciler eğitimler esnasında hem Türk tiyatrosundan hemde Dünya tiyatrosundan örneklerle çalışmalar yaparlar. Eğitimler boyunca öğrenciler Eski Roma döneminden günümüze kadar olan oyun örneklerinden bazılarını bireysel alıştırmalar yaparak çalışırlar. Böylece eski dönem ile çağdaş günümüz tiyatrosu arasında bir bağ kurarlar. Öğrenci yerli ve yabancı büyük tiyatro üstadlarına yakınlaşıp sahne üzerinde harika deneyimler elde eder. Eğitimler bireysel sunumlara fırsat verir. Sonunda öğrenci kendi senaryosunu yazıp yönettiği, ışık-efektlerini yaptığı bir tiyatro oyunu bile hazırlayabilir.

Kurum özelliğimiz sayesinde dinamik ve sahneli eğitim sınıflarında ayrıca profesyonel sahnede eğitim verilir. Hiçbir kurumda bir arada olmayan bu iki özellik sayesinde öğrenciler tiyatro sahnesine ve seyirciye aşına olup çıktıkları sahnelerde yabancılık çekmezler.

Bölüm toplam 32 haftalık eğitimi içerir. Dersler haftaiçi veya haftasonu günleri olup 19:00-21:30 arasıdır. Sahne Tatbikatı ve Doğaçlamadan oluşur. Dersler iptal edilmez ve boş geçmez. Dönem sonunda tiyatro oyunu ile mezun olunur. Her öğrenci devamsızlık sınırını aşmadığı sürece belge almaya hak kazanır. Belge yurtiçi ve yurtdışında geçerlidir. Uzun dönemler her yıl Ekim ayında başlar. Kendini test etmek isteyenler için Haziran ayında başlayan 16 haftalık eğitimlerde mevcuttur. Dersler yaz ayı içinde saat 19:00-21:00 arasındadır. Kayıt için merkeze şahsen başvuru gereklidir.

Eğitimden Kareler