Sinema ve Dizi Okulu

Eğitim

Amaç; mezun öğrencinin sanatın çağdaş dünyasına daha hızlı uyum sağlaması, girdiği sanat ortamında yabancılık çekmemesi ve çoklu alanlarda kendini göstermesidir. Actor Studio öğrencisi aldığı eğitimlerle hem sahnede hemde televizyon ekranında kendini gösterebilir. Actor Studio verdiği ek derslerle oyuncusuna donanım ve ek yetenek kazandırır.

Dersler; Sahne Tatbikatı-Rol Çalışması, Doğaçlama, Sanat Tarihi, Ses-Nefes-Şan, Dans, Kamera Önü Oyunculuğu ve Tiyatro Diksiyon dersleridir. Actor Studio öğrenciler mezun olduktan sonra aldıkları eğitimler sayesinde tiyatrolara, cast ajanslarına veya yapım şirketlerine bireysel başvuru yapabilirler. Bölüm toplam 32 haftalık eğitimi içerir. Her yıl Ekim ayında başlar. Dersler Çarşamba-Perşembe-Cuma günleri olup 19:00-22:00 arasıdır. Dersler iptal edilmez ve boş geçmez. Kurum özelliğimiz sayesinde dinamik ve sahneli eğitim sınıflarında ayrıca profesyonel sahnede eğitim verilir.

Dönem sonunda müzikal bir oyun ile mezuniyet finali yapılır. Yetenekli öğrenciler ihtiyaç halinde profesyonel tiyatromuza veya tv yapımlarımıza çağırılabilirler. Her öğrenci devamsızlık sınırını aşmadığı sürece belge almaya hak kazanır. Belge yurtiçi ve yurtdışında geçerlidir. Kayıt için merkeze şahsen başvuru gereklidir.

Eğitimden Kareler